Forum Wielotematyczne Nedds24.pl
Problemy z koncentracją - Wersja do druku

+- Forum Wielotematyczne Nedds24.pl (https://nedds24.pl)
+-- Dział: Życie i styl (https://nedds24.pl/forumdisplay.php?fid=144)
+--- Dział: Edukacja (https://nedds24.pl/forumdisplay.php?fid=145)
+---- Dział: Po szkole... (https://nedds24.pl/forumdisplay.php?fid=152)
+---- Wątek: Problemy z koncentracją (/showthread.php?tid=1059)Problemy z koncentracją - yesno123 - 25.03.2019

Witam wszystkich,
chciałabym podzielić się z wami moją historią, bo być może jest tu ktoś taki, co ma podobny problem i nie może znaleźć rozwiązania. Otóż chodzi tutaj o ogromny problem z koncentracją, a co za tym idzie z nauką. Zmagałam się z tym problemem właściwie od gimnazjum. Wcześniej nauka przychodziła mi bardzo łatwo, a nagle ogromną trudność zaczęła mi sprawiać nawet nauka najprostszych regułek. Później było tylko gorzej, aż w końcu stało się niemożliwe, żebym nauczyła się trzech słówek z języka obcego. Kiedy nie mogłam przejść z klasy do klasy, moi rodzice byli już naprawdę załamani i zabrali mnie do psychologa http://psychologgniezno.pl/. I wiecie co? To była najlepsza decyzja, jaką mogli podjąć. Psycholog zdiagnozował źródło moich problemów i nauczył mnie skutecznie się uczyć. Dzięki temu teraz kończę moje wymarzone studia, na których już nigdy nie miałam problemu ze zdaniem egzaminu. Jeśli macie podobny problem, jak ja kiedyś, poczytajcie http://psychologgniezno.pl/oferta/ i dajcie sobie pomóc! Smile


RE: Problemy z koncentracją - elamela - 02.05.2019

Faktycznie - pomoc psychologa może w takiej sytuacji okazać się bezcenna. Jeśli interesuje Cię terapia indywidualna to polecam Ci też rozejrzeć się tu: http://melka-roszczyk.pl/terapia-indywidualna/. Pani Melka-Roszczyk ma bardzo dużą wiedzę i doświadczenie.


RE: Problemy z koncentracją - antoni21 - 27.05.2019

Faktycznie, dzisiaj stanowi to poważny problem, szczególnie gdy człowiek musi pracować na najwyższych obrotach. Najlepiej będzie, jeśli skorzystacie ze wsparcia takich psychologów jak http://rodziceidzieci.com/psycholog/natalia-gutowska byście mogli powrócić do pełnej sprawności intelektualnej. Nie ma sensu z tym zwlekać.


RE: Problemy z koncentracją - ina - 15.06.2019

Czasem problemy z koncentracją w ciągu dnia biorą się wyłącznie z tego, że jesteśmy znerwicowani, albo nie wysypiamy się. To główne przyczyny tego stanu rzeczy. O ile na problemy ze snem możemy coś zaradzić (tu macie https://opinie-konsumentow.pl/kalms-czy-pomoze-rozwiazac-problemy-z-zasypianiem/ obszerny wpis o tym) , to z nerwicą nie jest tak łatwo się porachować. Tu konieczny jest lekarz.


RE: Problemy z koncentracją - prom6 - 23.09.2019

Ta sytuacja pokazuje, że zdrowie psychiczne ma wpływ na wiele rzeczy, nie tylko samopoczucie. Jak chce się sobie pomóc to koniecznie trzeba pomyśleć o konsultacji z psychologiem. W PsychoMedic w Łodzi można uzyskać pomoc. Specjalista postawi dobrą diagnozę.


RE: Problemy z koncentracją - Black Swan - 15.10.2019

Zazwyczaj w takich przypadkach problem leży raczej po stronie złej diety, a nie po stronie psychiki człowieka. Jednak bez względu na przyczynę problemów z pamięcią, warto udać się najpierw na wizytę do lekarza, który w razie czego byłby w stanie pokierować nas dalej do odpowiedniego specjalisty. Wjedźcie sobie na https://www.przychodniaspecjalistyczna.com.pl/ - przy POZ oferują dietetyka zupełnie za darmo. Kogoś na pewno to zainteresuje.


RE: Problemy z koncentracją - Samuel100 - 16.11.2019

Uczenie się czegokolwiek nowego jest dużym problemem dla każdego z tego powodu i bardzo doceniam to, że natknąłeś się i zapewniłeś niezbędne zasoby, aby pomóc innym w rozwiązywaniu tego samego problemu, jak wtedy, mam nadzieję, że jesteś dobry.