Otrzymaliśmy 42% naszego celu ..
Przekaż dowolną kwotę na rozwój naszej społeczności Aby uzyskać więcej informacji Kliknij Tutaj!


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nauka gry na instrumencie
#1
Mam pytanie co do skrzypiec. Chciałabym zacząć, ale wszyscy mi odradzają. Czy granie na nich rzeczywiście jest aż tak trudne?.

Może jednak polecicie inny instrument?
Odpowiedz



Nedds24.pl, to bardzo przyjazne forum wielotematyczne. Zapraszamy do darmowej rejestracji! Kliknij "rejestracja" i...
Dołącz do grona Użytkowników!

#2
Tak. Skrzypce to najtrudniejszy instrument ze wszystkich strunowych (smyczkowych też). Wszystko zależy od tego, jak dobry masz słuch muzyczny- zauważ, że na skrzypcach nie ma żadnych progów jak w gitarze, więc nie wystarczy nauczyć się chwytów i bicia- wszystko opierasz na własnych słuchu (a koordynacja smyczka z lewą ręką to nie lada sztuka).
Im wcześniej zaczniesz, tym lepiej. Wiem, że znajomi, którzy zaczęli grać na skrzypcach w późnym wieku (okolice 12 roku życia) mieli spore problemy z wyćwiczeniem palców i nauką pewnych odruchów, jak chociażby podstawowego vibrato. Co za tym idzie- zawsze byli dwa kroki do tyłu w stosunku do ludzi, grających od gówniarza.
No i oczywiście o bardzo dobrej znajomości czytania nut nie wspominam. Bez tego nauka nie ma większego sensu. Nie musisz od razu umieć grać a vista- wystarczy, że dajesz sobie radę z rozczytaniem utworu.

Reasumując - ani nie radzę, ani nie odradzam. Jeśli chcesz grać tylko dla przyjemności, to nie widzę żadnych przeciwwskazan/

Jeśli jednak będzie to dla Ciebie zbyt trudne, jest wiele wiecej innych dobrych instrumentów na któych możesz zacząc naukę gry. Jak na przykłąd perkusja:
https://drumstore.pl/pl/401-werble
Odpowiedz
#3
Witam!
Mam mały dylemat, bo bardzo chciałbym się nauczyć grać na cajonie https://nauczsiegrac.pl/47-cajon . Niestety, ze względu na rozkład pracy w tygodniu, nie jestem w stanie chodzić na lekcje nauki gry na tym instrumencie. Czy znacie jakieś fajne poradniki, dzięki którym sam nauczę się grać na cajonie? Z góry dziękuje za odpowiedzi!
Odpowiedz
#4
Jasne, że tak. Jeśli chcecie podejść do tego tematu sprawnie, to na pewno powinniście skorzystać z takich możliwości, jakie dają sklepy muzyczne w stylu https://rocktone.pl/c/2/przester-efekty-podlogowe.html Pomyślcie nad tym dobrze, to ten temat jest bardzo istotny.
Odpowiedz
#5
Gram na skrzypcach już 10 lat i nikomu nie odradzam. Fakt, że gra na tym wspaniałym instrumencie bywa trudna, ale jest tego warta. Przy zakupie nie zapomnij zainwestować w futerał na skrzypce, który ochroni je przed zniszczeniem.
Odpowiedz
#6
Myślicie, że można nauczyć się grać na gitarze samemu, bez nauczyciela?
Odpowiedz



Nedds24.pl, to bardzo przyjazne forum wielotematyczne. Zapraszamy do darmowej rejestracji! Kliknij "rejestracja" i...
Dołącz do grona Użytkowników!

#7
może jest trudne ale jak chcesz to czemu nie, dużo pracy i się nauczysz Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

O nas

Nedds24.pl - Najlepsze Forum i Radio Młodzieżowe na którym możesz porozmawiać dosłownie o wszystkim - począwszy od rozrywki, na finansach i polityce skończywszy. Każdy znajdzie tutaj dla siebie swój ulubiony kącik w którym będzie się czuć jak w domu. Dla nas nie ma tematów tabu. Porozmawiasz w kulturalny sposób o czym tylko chcesz i dzięki nam poznasz wiele wartościowych osób. Zapraszamy wszystkich którzy mają szeroki zakres zainteresowań i chcą o wszystkim co ciekawe rozmawiać do woli. Jest to forum zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn, którzy internet traktują nie tylko jako miejsce spotkań, ale także jako źródło wiedzy i wymiany poglądów.

              Szybkie linki

              Reklama