Otrzymaliśmy 42% naszego celu ..
Przekaż dowolną kwotę na rozwój naszej społeczności Aby uzyskać więcej informacji Kliknij Tutaj!


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biegnie dla początkujących
#1
Na https://wybiegane.pl/jak-zmienia-sie-syl...-bieganiu/ znalazłam wiele inspiracji do biegania. Nie mam jednak pojęcia, jak często biegać na samym początku i na jakich dystansach? Może ktoś z Was podzieli się swoim doświadczeniem w tym temacie?
Odpowiedz



Nedds24.pl, to bardzo przyjazne forum wielotematyczne. Zapraszamy do darmowej rejestracji! Kliknij "rejestracja" i...
Dołącz do grona Użytkowników!

#2
Przede wszystkim nie nastawiaj się, że pierwszego dnia przebiegniesz długi dystans. Zaczynając przygodę z bieganiem warto zacząć od łączenia biegu z marszem, stopniowe wydłużając czas biegu, w ten sposób zwiększysz swoją wydolność i przygotujesz się do pokonania coraz dłuższych dystansów.
Odpowiedz
#3
Wszystko zależy od Twojej kondycji i predyspozycji fizycznych. Jeśli wcześniej nie miałaś do czynienia z bieganiem i rzadko uprawiasz jakikolwiek sport to zacznij od małych dystansów oraz dostosuj tempo biegu do swoich możliwości. Na początkowym etapie warto pomyśleć też o zegarku sportowym, który pomoże Ci analizować ćwiczenia i będzie dostarczał przydatne wskazówki. Ja osobiście korzystam z modelu Garmin 010-02445-10 i jestem z niego bardzo zadowolony.
Odpowiedz
#4
miarkuj powoli dystans, aby się nie zniechęcić no i nie dostać kontuzji Uśmiech podstawą jest dobra rozgrzewka, a po treningu rozciąganie. Bardzo fajnym produktem, który doskonale zwiększa wydolność organizmu wpływając na szybszą regenerację oraz lepsze odżywienie mięśni po intensywnym wysiłku jest https://bodyshock.pro/pl/products/xtreme...-2902.html . Jest dostępny w bardzo dobrej cenie ! Myślę, że bardzo by pomogło to do szybkiej regeneracji ciała Uśmiech
Odpowiedz
#5
według mnie bardzo ważne jest oddychanie, tym bardziej na początku, kiedy szybko się męczymy i mozemy sie zniechecic łatwo. mocno pomogl mi na poczatku przygody z bieganiem trening oddechowy od Jakuba Gontarskiego. nazywa się to świadomym oddychanime i naprawde widac roznice w treningu fizycznym
Odpowiedz
#6
Myślę, że warto zaopatrzyć się w plecak do biegania, który nie będzie krępował waszych ruchów, a przy okazji będziecie mieć pod ręką wszystko co potrzebne. Na stronie https://sport-connection.pl/plecaki-do-biegania znajdziecie bardzo fajne plecaki, które będą pasować zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Są one wykonane z solidnych materiałów, a można zakupić je w dobrej cenie.
Odpowiedz



Nedds24.pl, to bardzo przyjazne forum wielotematyczne. Zapraszamy do darmowej rejestracji! Kliknij "rejestracja" i...
Dołącz do grona Użytkowników!

#7
Oprócz tego możesz zastosować dodatkowe suplementy diety dla biegaczy. To właśnie fajnie wpływa na organizm i myślę, że lepiej bedzie Ci się biegało. Jak nie wiesz, jakie suplemety zastosować to tutaj https://musclepower.pl/Suplementy-dla-bi...-2427.html masz kilka bardzo fajnych propozycji.
Odpowiedz
#8
Ja próbowałam jakiś czas temu zabrać się za bieganie, ale niestety to nie dla mnie.. zdecydowanie lepiej sprawdza mi się siłownia w krakowie Uśmiech Mają duuuużo fajnych sprzętów, zawsze można liczyć na pomoc instruktora, poznać fajnych ludzi. Taaak zdecydowanie siłownia o wiele bardziej do mnie przemawia
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

O nas

Nedds24.pl - Najlepsze Forum i Radio Młodzieżowe na którym możesz porozmawiać dosłownie o wszystkim - począwszy od rozrywki, na finansach i polityce skończywszy. Każdy znajdzie tutaj dla siebie swój ulubiony kącik w którym będzie się czuć jak w domu. Dla nas nie ma tematów tabu. Porozmawiasz w kulturalny sposób o czym tylko chcesz i dzięki nam poznasz wiele wartościowych osób. Zapraszamy wszystkich którzy mają szeroki zakres zainteresowań i chcą o wszystkim co ciekawe rozmawiać do woli. Jest to forum zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn, którzy internet traktują nie tylko jako miejsce spotkań, ale także jako źródło wiedzy i wymiany poglądów.

              Szybkie linki

              Reklama