Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tagi
zakładanie firma nowa

Nowa firma - zakładanie
#1
Cześć 
Niebawem zakładam nową, małą firmą nastawioną na biznes lokalny. Wiem już jednak teraz, że będę mieć sporo różnych umów z klientami.
Orientujecie się może kto mógłby pomóc w poprawnym sporządzeniu wzorów umów? Może coś takiego: http://radca-az.pl/obsluga-prawna-firm ?? Chciałbym mieć wszystko jasno i przejrzyście zorganizowane....
Odpowiedz


Nedds24.pl, to bardzo przyjazne forum wielotematyczne. Zapraszamy do darmowej rejestracji! Kliknij "rejestracja" i...
Dołącz do grona Użytkowników!

#2
Najlepiej będzie jeśli o pomoc poprosisz prawnika, który mógłby sporządzić dla Ciebie wzory umów. Jeśli zakładasz firmę, powinieneś zadecydować, w jaki sposób będziesz prowadzić księgowość. Najlepiej będzie jeśli zajmiesz się nią samodzielnie przy pomocy programów od https://wfirma.pl/ które - swoją drogą - przetestować można zupełnie za darmo.
Odpowiedz
#3
Prawnik w każdej firmie jest ważny. A jak na tą chwilę nie znasz odpowiedniego specjalisty od umów, to może poprosić osobę, która pomagała Ci stworzyć biznes, dostać dotację. Myślę, że na początek udzieliby Ci kilku lekcji. Mi od czasu do czasu pomagają osoby z Signum Sp. z o.o. Pewnie dlatego, że często się z nimi kontaktuję w sprawie różnych form wsparcia np. w projekcie "innowacje w mśp łódzkie" http://www.signum.org.pl/oferta/nasza-sp...odzkie-31/ dopytywałam o kilka kwestii, a przy okazji poprosiłam o sprawdzenie umowy. Nie jest to dobry pomysł na dłuższą metę - ciągle prosisz, niegrzecznie trochę tak - więc ciągle szukam prawnika dla siebie.
Odpowiedz
#4
Ja chciałam od zawsze otworzyć własny gabinet kosmetyczny, ale póki co musiałam skończyć odpowiednie szkoły i szkolenia. No niestety nie można rozpocząć tak sobie działalności bez żadnych papierów i wyrobionych umiejętności. Teraz jak już mam dyplom i certyfikaty, będę kontynuować moje marzenie. Zastanawiam się, gdzie warto szukać wyposażenia do takiego gabinetu kosmetycznego? Slyszałam coś o hurotwni cosmed24. Może ktoś z was właśnie kupował wyposażenie, takie jak przykładowo laseryfrakcyjne czy fotele pedicure?
Odpowiedz
#5
Myślę że powinieneś też pomyśleć o elektronicznym obiegu dokumentów we własnej firmie. System zapewnia szybkie dotarcie do konkretnej umowy czy faktury za pomocą kilku kliknięć. Dzięki temu zaoszczędzisz czas. Każdy dokument, który trafia do systemu jest od razu archiwizowany, więc masz pewność że ono tam jest bezpieczne. Coraz więcej firm korzysta z tego rozwiązania i zgłaszają się do http://www.primesoft.pl/ bo mają ciekawą ofertę.
Odpowiedz
#6
Uśmiech 
Napisz może coś więcej na temat firmy oraz branży, w jakiej będzie ona funkcjonowała. Wydaje mi się, że musisz w takiej sytuacji skupić się przede wszystkim na wysokiej jakości wyposażeniu i sprzęcie. Jeśli firma będzie zajmowała się produkcją, czy magazynowaniem różnych przedmiotów, to na pewno przydadzą Ci się taśmy transportujące silikonowe i inne urządzenia transportujące. Na pewno wypadałoby też pomyśleć o zatrudnieniu znających się na rzeczy ludzi.  Język
I had the craziest dream last night. I was dancing the White Swan.
Odpowiedz
Uśmiech 


Nedds24.pl, to bardzo przyjazne forum wielotematyczne. Zapraszamy do darmowej rejestracji! Kliknij "rejestracja" i...
Dołącz do grona Użytkowników!

#7
Dużo zależy od profilu Waszej firmy. Przede wszystkim musicie postawić na ciągłe innowacje i stosowanie jak najbardziej nowoczesnych rozwiązań. Dobrym przykładem jest hodowla trzody, gdzie dzięki produktom takim jak http://www.bas-pol.pl/produkt/olej_sojowy.html od BAS-Pol, pozostałe składniki odżywcze będą lepiej przyswajane przez zwierzęta. Bez takiej filozofii ciężko będzie Wam zaistnieć na rynku.
Odpowiedz
#8
Cóż, prowadzenie w Polsce biznesu, własnej działalności gospodarczej z jednej strony jest obarczone sporym ryzykiem, ale z drugiej może dawać nowe perspektywy. Ja się już zdążyłem przyzwyczaić do tego, iż polskie prawo niekoniecznie zawsze stoi po stronie przedsiębiorców, ale mam nadzieję, że rząd będzie w miarę upływu czasu wprowadzał dla naszego środowiska korzystne zmiany.  Na razie jest konstytucja dla biznesu i liczę głęboko na to, że  będzie to dopiero początek głębszych zmian. Ja staram się regularnie inwestować - https://joinposter.com/pl  i mam nadzieję, że prawo będzie deregulowane.
Odpowiedz
#9
Spróbuj tutaj http://biurokamienica.pl/wirtualne-biuro...odmiescie/ Mozesz tu załozyć wirtualne biuro w Warszawie, które zapewni Ci fachową pomoc prawną, mozliwość skorzystania z sali konferencyjnych itp. Taki adres (Warszawa, Marszałkowska 58) to podniesienie prestiżu firmy. Tym samy jednak spore oszczędności, myślę, że cena bardzo przyzwoita.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

O nas

Nedds24.pl - Najlepsze Forum i Radio Młodzieżowe na którym możesz porozmawiać dosłownie o wszystkim - począwszy od rozrywki, na finansach i polityce skończywszy. Każdy znajdzie tutaj dla siebie swój ulubiony kącik w którym będzie się czuć jak w domu. Dla nas nie ma tematów tabu. Porozmawiasz w kulturalny sposób o czym tylko chcesz i dzięki nam poznasz wiele wartościowych osób. Zapraszamy wszystkich którzy mają szeroki zakres zainteresowań i chcą o wszystkim co ciekawe rozmawiać do woli. Jest to forum zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn, którzy internet traktują nie tylko jako miejsce spotkań, ale także jako źródło wiedzy i wymiany poglądów.

              Szybkie linki

              Linki użytkownika

              Reklama