Otrzymaliśmy 42% naszego celu ..
Przekaż dowolną kwotę na rozwój naszej społeczności Aby uzyskać więcej informacji Kliknij Tutaj!


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdrowy Fast Food
#1
Jeśli lubicie fast foody ale chcecie by były zdrowsze to polecam Wam przepis na burgery w wersji fit :Uśmiech

[Obrazek: burger%2B4.jpg][Obrazek: burger%2B3.jpg]


Marchewkowy Burger

Składniki :


Bułka pełnoziarnista 60 g
Marchew 80 g
0,3 szklanki ugotowanej kaszy jaglanej

Ziarna sezamu 10 g
Sałata  (2 liście)

Cebula 30 g
Pomidor 60 g
Oliwa z oliwek 5 g
Pieprz, kolendra do smaku


Przygotowanie :


  1.     Marchewkę obrać, umyć, zatrzeć na tarce.

  2.     Cebulę obrać, pokroić w drobną kostkę.

  3.     Kaszę ugotować zgodnie z przepisem na opakowaniu.

  4.     Kaszę wymieszać z marchewką, cebulą, sezamem, oliwą i ziołami.

  5.     Rozgrzać piekarnik do 200 stopni.

  6.     Formować burgery i umieścić je na papierze do pieczenia.

  7.     Piec 30 minut. Po upływie 15 minut burgery można przekręcić na drugą stronę.

Burger Burakowy

Składniki :

Bułka pełnoziarnista 60 g
Burak 100 g
0,3 szklanki ugotowanej kaszy jaglanej

Ziarna sezamu 10 g
Sałata 10 g
Cebula 30 g
Pomidor 60 g
Ogórek kiszony 30 g
Oliwa z oliwek 5 g
Pieprz, kolendra do smaku


Przygotowanie :

1.     Buraka obrać, umyć, zatrzeć na tarce. Cebulę obrać, pokroić w drobną kostkę.
2.     Kaszę ugotować zgodnie z przepisem na opakowaniu.
3.     Kaszę wymieszać z burakiem, cebulą, sezamem, oliwą i ziołami.
4.     Rozgrzać piekarnik do 200 stopni.
5.     Formować burgery i umieszczać je na papierze do pieczenia.

6.     Piec 30 minut. Po upływie 15 minut burgery można przekręcić na 2 stronę.
Odpowiedz



Nedds24.pl, to bardzo przyjazne forum wielotematyczne. Zapraszamy do darmowej rejestracji! Kliknij "rejestracja" i...
Dołącz do grona Użytkowników!

#2
A można wcześniej przygotowanego burgera zamrozić? Wiem, że z mięsną wersją jest to możliwe, ale nie wiem, czy w tym przypadku przechowywanie żywności w zamrażarce będzie wskazane. Albo może masz jakieś patenty na to, żeby taki burger był w stanie dłużej wytrzymać w lodówce?
Odpowiedz
#3
Ciekawy przepis, ale ja jednak nie mogłabym zamienić mięsa na marchewkę czy buraka. Jeśli ktoś boi się kupować mięso czy wędliny w sklepie ze względu na dodawaną chemię, to przecież można spróbować swoich sił i samemu zająć się wyrobem wędlin. Sprawdźcie sobie ofertę sklepu https://swojskiwyrob.pl/ - znajdziecie tam wszystkie akcesoria i sprzęt do wyrobu wędlin.
Odpowiedz
#4
Nie boi się, ale po prostu chce żyć zdrowiej i nie krzywdzić zwierząt. Ja uwielbiam zamieniać produkty odzwierzęce w tradycyjnych daniach na warzywa. Aktualnie szukam czegoś z marchewką, bo mocno obrodziła w tym roku, poza tym jest przeciwutelniaczem, co jest dla mnie bardzo istotne! Znacie jakieś przepisy na dania z marchewką? Znalazłam coś takiego: https://vitamoc.pl/blog/przepisy/przepisy-z-marchewki Co myślicie?
Odpowiedz
#5
Nasza restauracja serwuje zdrowy fast food. A to dlatego, iż w ofercie posiadamy najwyższej klasy mięso wołowe. Zapewnione przez https://www.skupbydla-sprzedazmiesa.pl/sprzedaz-miesa jest dokładnie tym, czego w tym wypadku faktycznie było nam trzeba. Konkretna jakość za jeszcze lepszą cenę, co przyciąga do nas kolejnych klientów!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

O nas

Nedds24.pl - Najlepsze Forum i Radio Młodzieżowe na którym możesz porozmawiać dosłownie o wszystkim - począwszy od rozrywki, na finansach i polityce skończywszy. Każdy znajdzie tutaj dla siebie swój ulubiony kącik w którym będzie się czuć jak w domu. Dla nas nie ma tematów tabu. Porozmawiasz w kulturalny sposób o czym tylko chcesz i dzięki nam poznasz wiele wartościowych osób. Zapraszamy wszystkich którzy mają szeroki zakres zainteresowań i chcą o wszystkim co ciekawe rozmawiać do woli. Jest to forum zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn, którzy internet traktują nie tylko jako miejsce spotkań, ale także jako źródło wiedzy i wymiany poglądów.

              Szybkie linki

              Reklama