Otrzymaliśmy 42% naszego celu ..
Przekaż dowolną kwotę na rozwój naszej społeczności Aby uzyskać więcej informacji Kliknij Tutaj!


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
śmierć bliskiego
#11
Powiem wam, że pogrzeb naprawdę potrafi odebrać wszelkie siły. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego domu pogrzebowego. Od siebie polecam zgłosić się do https://pogrzebymortis.pl/kremacja/ ponieważ to naprawdę sprawdzona firma, która ma doświadczenie w organizowaniu tego typu wydarzeń.
Odpowiedz



Nedds24.pl, to bardzo przyjazne forum wielotematyczne. Zapraszamy do darmowej rejestracji! Kliknij "rejestracja" i...
Dołącz do grona Użytkowników!

#12
Nie wiem, czy ktoś to przeczyta, ale chciałabym się tym podzielić. Wczoraj, sprzątając szafę, odkryłam torbę listów, które mój zmarły partner napisał do swoich rodziców, kiedy po raz pierwszy pojechał za pracą za granicę. Są bardzo ciekawym spojrzeniem na jego myśli jako młodego człowieka i jego nadzieje na nowe życie w nowym kraju. Kilka lat wstecz czytanie jego pisma, przywoływało obraz jego min i barwę jego głosu. Było to dla mnie bolesne, wręcz nie do zniesienia. Przez cały ten czas nie byłam w stanie przeczytać ich wszystkich, nie mogłam. Obecnie udało mi się poukładać życie , myśli dzięki biofeedbackowi i medycynie naturalnej. Zajecia z psychologiem, które mi zaserwowano tuż po jego śmierci wywołały we mnie jeszcze większa traumę, były prowadzone przez oschłą osobę, która broń Boże nie pozwalała się rozklejać. Terapeutka, która obecnie prowadzi moja terapię na biofeedbacku to kobieta o złotym sercu jeśli macie gdzieś w okolicy to polecam. W ziołach z kolei zakochałam się w moim rodzinnym mieście w Poznaniu, po ciepłej rozmowie z Panią z konopnej farmacji .Pamiętam jak poczęstowała mnie herbata konopną, która zadziałała chyba z lekkim opóźnieniem bo po paru godzinach poczułam pierwszy raz od dawien-dawna taki błogi spokój. Po tym efekcie zainteresowałam się konopiami zaczełam stosować olejki CBD i poszłam nawet na kurs zielarstwa, ale tak dla samej siebie zaczełam też stosować po tym kursie również Ekstrakt z Różeńca górskiego (Rhodiola rosea) ma cudowne właściwości na duszę https://konopiafarmacja.pl/suplementy-di...0-tab.html . Wczoraj uznałam,że jestem już na takim etapie, że czytanie tych listów traktuję jak wizytę u niego. Będę je czytać ratami, może kiedyś się nimi podzielę, czytając pierwszy list poczułam, że on jest i z pewnością nie odszedł na zawsze. Chociaż wiem, że ból nigdy nie ustąpi na 100% to naturalne metody, które wspierają układ nerwowy i całe ciało, pozwalają nadal cieszyć się z życia.
Odpowiedz
#13
Ja polecam terapię u psychologa. Bardzo dobrym ośrodkiem jest Pomarańczowe Ja, który oferuje między innymi grupy wsparcia poznań: http://www.terapiapoznan.pl/grupy-terapeutyczne/ . Tam otrzymacie niezbędną pomoc psychologów. Prowadzą także terapie uzależnień, par i terapie dla dzieci oraz młodzieży.
Odpowiedz
#14
W takim razie jeżeli przede wszystkim będziecie na etapie poszukiwań przede wszystkim domu pogrzebowego do współpracy to tutaj na pewno warto zwrócić uwagę na Centrum Pogrzebowe https://www.kulmapogrzeby.pl/ które działa w kilku miejscowościach m.in Limanowa, Nowy Sącz, czy Kamienica. Bardzo profesjonalne podejście, obsługa na bardzo wysokim poziomie i przygotowanie nie pozostawia zastrzeżeń.
Odpowiedz
#15
Pogrzeby nie są niczym przyjemnym, dlatego warto skontaktować się z zaufaną firmą, aby ułatwić sobie te wszystkie procedury. Z tego co wiem, to w sprawie nagrobków warto zgłosić się do https://www.nagrobkiedistone.pl/nagrobki-urnowe-120x60/ ponieważ to świetni specjaliści. Jeśli potrzebujecie tego typu produktów, koniecznie sprawdźcie ich propozycje.
Odpowiedz
#16
Śmierć bliskiej osoby to jeden z najtrudniejszych momentów w życiu, który zmusza do zmierzenia się z głębokim smutkiem i poczuciem straty. Ta bolesna doświadczenie wiąże się z kompleksem emocji, od żalu, przez gniew, aż po poczucie pustki i bezradności. Proces żałoby jest bardzo indywidualny i nie ma jednoznacznej drogi, aby sobie z nim poradzić. Każdy przeżywa stratę na swój sposób, przechodząc przez różne etapy żalu, które mogą obejmować zaprzeczenie, złość, negocjację, depresję i ostatecznie akceptację.

Strata bliskiej osoby często prowadzi do przewartościowania własnego życia i zastanowienia się nad własnymi priorytetami i wartościami. W tym trudnym czasie ważne jest, aby pozwolić sobie na żałobę i nie stawiać sobie sztywnych ram czasowych na przepracowanie smutku. Wsparcie rodziny, przyjaciół oraz profesjonalistów, takich jak psycholodzy czy terapeuci, może być nieocenione w poradzeniu sobie z żalem.

Pamięć o zmarłym jest ważnym elementem procesu żałoby https://www.heven.szczecin.pl/. Dzieląc wspomnienia i opowiadając o zmarłym, bliscy mogą lepiej poradzić sobie z bólem. Rytuały, takie jak pogrzeb czy rocznice, pozwalają na wspólne przeżywanie straty i oddanie hołdu osobie, która odeszła.

Przeżywanie żałoby to nie tylko smutek i cierpienie, ale także możliwość rozwoju i odkrywania w sobie nowej siły. Daje okazję do głębszego zrozumienia siebie i budowania głębszych relacji z innymi. Chociaż śmierć bliskiej osoby jest doświadczeniem bolesnym, może również prowadzić do wzrostu osobistego i emocjonalnego.
Odpowiedz



Nedds24.pl, to bardzo przyjazne forum wielotematyczne. Zapraszamy do darmowej rejestracji! Kliknij "rejestracja" i...
Dołącz do grona Użytkowników!



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

O nas

Nedds24.pl - Najlepsze Forum i Radio Młodzieżowe na którym możesz porozmawiać dosłownie o wszystkim - począwszy od rozrywki, na finansach i polityce skończywszy. Każdy znajdzie tutaj dla siebie swój ulubiony kącik w którym będzie się czuć jak w domu. Dla nas nie ma tematów tabu. Porozmawiasz w kulturalny sposób o czym tylko chcesz i dzięki nam poznasz wiele wartościowych osób. Zapraszamy wszystkich którzy mają szeroki zakres zainteresowań i chcą o wszystkim co ciekawe rozmawiać do woli. Jest to forum zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn, którzy internet traktują nie tylko jako miejsce spotkań, ale także jako źródło wiedzy i wymiany poglądów.

              Szybkie linki

              Reklama