Forum Wielotematyczne Nedds24.pl
Cukiernio - kawiarnia - Wersja do druku

+- Forum Wielotematyczne Nedds24.pl (https://nedds24.pl)
+-- Dział: Życie i styl (https://nedds24.pl/forumdisplay.php?fid=144)
+--- Dział: Kulinaria (https://nedds24.pl/forumdisplay.php?fid=157)
+--- Wątek: Cukiernio - kawiarnia (/showthread.php?tid=811)

Strony: 1 2 3


Cukiernio - kawiarnia - mczay - 18.02.2019

Witam!
Jestem w trakcie otwierania cukiernio - kawiarni. Nie mam jednak w tym żadnego doświadczenia. O ile mam dobry gust do dekoracji o tyle kompletnie nie znam się na przepisach. Na stronie:  https://basiazsercem.pl/ znalazłam przepisy, które wydają mi się łatwe i smaczne. Próbowaliście je? Myślicie, że będą dobre do mojego lokalu?


RE: Cukiernio - kawiarnia - mondek24 - 20.02.2019

Myślę, że w takim miejscu na pewno przyda Ci się profesjonalny ekspres do kawy. A kiedy już zdecydujesz się na zakup takiego ekspresu, to zadbaj też o profesjonalne środki do jego czyszczenia. Na https://strefafiltrow.pl/saeco-philips-ca6700-00-odkamieniacz-do-ekspresow-do-kawy-saeco-250ml.html możesz przykładowo zamówić specjalny środek odkamieniający. My go używamy i jest bardzo skuteczny Uśmiech


RE: Cukiernio - kawiarnia - wujekben - 27.02.2019

Z pewnością w takiej cukierence wypieki są podstawą i trzeba umieć je robić, żeby klienci byli zadowoleni. Jeśli sama wątpisz w  swoje możliwości, to na początek polecam urządzenia do wypiekania ciasteczek - http://www.adler.com.pl/index.php/Main/Produkt/ad_3039. Dzięki temu ciasteczka zawsze wyjdą i wystarczy do nich dorobić pyszny krem. A z czasem na pewno rozwiniesz swoje umiejętności i zaczniesz serwować również bardziej wymyślne desery.


RE: Cukiernio - kawiarnia - zamom - 19.04.2019

Polecam fajną stronę i sklep https://rodzinaeko.pl/zero-waste  Duzo się u nich nauczycie o zdrowym i ekologicznym podejsciu do życia. Mozna u nich zakupić i zywność eko jak i opakowania, kosmetyki i inne rzeczy do domu. Polecam bardzo tą firmę.


RE: Cukiernio - kawiarnia - matyy - 29.04.2019

Pomysł na otwarcie własnej kawiarni jest super. Warto jednak pamiętać, że trzeba ją odpowiednio wyposażyć. Kompleksowe wyposażenie kawiarni i cukierni znajdziecie w ofercie sklepu https://multigastro.pl/wyposazenie-cukierni-i-kawiarni . Tu możecie zakupić profesjonalne urządzenia takie jak ekspresy do kawy, młynki, witryny cukiernicze, automaty do lodów oraz wiele innych.


RE: Cukiernio - kawiarnia - Filenisss - 28.05.2019

W miejscowościach turystycznych i większych miastach na pewno będzie duże wzięcie na takie lokale Uśmiech Zobacz sobie tu propozycje od sklepu https://www.cafesilesia.pl Na pewno ich oferta na różnego rodzaju kawy, ekspresy do kawy i inne akcesoria do jej parzenia powinny bardzo fajnie się tu sprawdzić.


RE: Cukiernio - kawiarnia - Michalina403 - 30.09.2019

Wyglądają całkiem apetycznie. Myślę, że warto spróbować. Zwłaszcza jeśli wszystko będziesz robić na miejscu, ludzie z pewnością to docenią. Ja ostatnio poszerzyłam ofertę swojej kawiarni o lody. Trafiłam na ofertę lody hurt od Bracia Koral i jestem bardzo zadowolona. Na ich stronie http://braciakoral.pl/ można znaleźć wszystkie informacje na temat współpracy. Moim zdaniem warto!


RE: Cukiernio - kawiarnia - antoni21 - 27.03.2020

Ale przecież jeśli to Wasza kawiarnia, to w pierwszej kolejności powinniście postawić na racjonalne wykorzystanie Waszego potencjału. Na pewno powinniście zajrzeć do https://www.schoellerallibert.com/pl/news/products/bigbox-maxilog-i-maximus-alternatywa-dla-produktw-palox/ i bliżej sprawdzić takie opakowania. To może okazać się dla Was niezwykle cennym wsparciem, więc zwróćcie na to uwagę już teraz.


RE: Cukiernio - kawiarnia - elamela - 25.05.2020

A czy planujesz swoim gościom również serwować chleb? Bo bardzo przydatna może okazać się profesjonalna forma do pieczenia chleba. Widziałam takie formy w sklepie internetowym Polmarkus: https://sklep.polmarkus.com.pl/formy-metalowe-do-pieczenia-chleba. Wydaje mi się, że to dobra opcja.


RE: Cukiernio - kawiarnia - miska323 - 03.09.2020

Teraz jest tyle możliwości, sami zastanawiamy się nad kawiarnią ale na zasadzie franczyzy. Upatrzyłam nawet kawiarnie Cofix. Jestem już nawet po spotkaniu.