Otrzymaliśmy 42% naszego celu ..
Przekaż dowolną kwotę na rozwój naszej społeczności Aby uzyskać więcej informacji Kliknij Tutaj!


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czy ta kawa moze smakowac?
#1
Moją ulubiona kawą do tej pory byla cafe latte.. pijam w domu, w restauracjach i na wyjazdach.. czasem tez w gosciach [Obrazek: big-smile.png] Jednak ostatnio na konferencji zamowilam z ciekawosci cos innego o malo znanej mi nazwie flat white (chyba tak sie to pisz). Kawa oczarowala mnie dogłębnie.. Niestety nie umiem wykonac jej samodzielnie w domu a latanie codziennie do kawiarni przekracza moje mozliwosci finansowe. Jak zrobic taka kawe by byla chociaz podobna do tej ktora mialam przyjemnosc skosztowac?
Odpowiedz



Nedds24.pl, to bardzo przyjazne forum wielotematyczne. Zapraszamy do darmowej rejestracji! Kliknij "rejestracja" i...
Dołącz do grona Użytkowników!

#2
Nie jest to najłatwiejsza kawa do przygotowania, nawet bariści miewają z nią problem. Sekret flat white tkwi w kremowej konsystencji, którą powoduje mleko podgrzane do odpowiedniej temperatury ok. 60-70 stopni połączone z espresso Uśmiech pamiętaj, że praktyka czyni mistrza
Odpowiedz
#3
skad ja to znam... kawa jet cudna, uwielbiam i serwuje tez moim gosciom a przepis sprawdzony mam i moge sie podzielic https://www.darnatury.pl/blog/article/ka...i-jak-ja-z    smacznego Uśmiech
Odpowiedz
#4
No codzienne wizyty w kawiarni rzeczywiście prędzej czy później mogłyby się odbić na domowym budżecie. Ja wolałam zainwestować w profesjonalny ekspres do kawy, który zamówiłam sobie na stronie https://www.swiatekspresow.pl/ekspresy-do-kawy/. Co prawda też trochę kosztował, ale teraz przynajmniej mogę się napić pysznej kawy we własnym domu, która smakuje tak samo pysznie, jak w kawiarni Uśmiech
Odpowiedz
#5
Myślę, że najlepiej kawa smakuje w restauracjach Uśmiech. Jakoś zawsze mi smakuje tam najlepiej. Nie wiem czy to kwestia wykonania czy kawy jaką tam mają, ale jest ona najlepsza. A wy chodzicie do restauracji? Ja dla odmiany planuję wybrać się teraz do WuWu Bar https://wuwu.bar . Bo kolega ostatnio mówił mi, że mają tam znakomite potrawy z polskiej kuchni.
Odpowiedz
#6
Zgadzam się z przedmówczynią. Mimo, że mam ekspres do kawy w domu to jak idę do restauracji na kawę z koleżanką, to taka kawka inaczej smakuje. My do restauracji Las w Radomsku lubimy zaglądać. Zawsze jesteśmy miło obsłużone, do tego standardowo pyszniutkie ciasto. O wiele lepiej niż w domu, inny klimat.
Odpowiedz



Nedds24.pl, to bardzo przyjazne forum wielotematyczne. Zapraszamy do darmowej rejestracji! Kliknij "rejestracja" i...
Dołącz do grona Użytkowników!

#7
moim zdaniem swietnie sprawdza sie ekspres ciśnieniowy na kapsułki bo kazdy przynajmniej moze sobie wybrac taka kawe jak lubi a kawa jest doslownie jak z kawiarni Big Grin
Odpowiedz
#8
Kawę trzeba umieć przyrządzić Uśmiech Barista zrobi to zdecydowanie lepiej niż przeciętna osoba w domu. I na taką pyszną kawę od czasu do czasu się gdzieś wybiorę, a w domu stawiam na proste, ale dobre jakościowo ziarna. Ostatnio króluje u mnie kawa dallmayr https://www.sklepkawa.pl/pl/c/Dallmayr/74. Kupuję jej różne rodzaje, tak dla urozmaicenia Uśmiech

Zazwyczaj przygotowuję sobie po prostu "zwykłą" kawę z ekspresu z dodatkiem mleka, czasami tylko Cappuccino, a na bardziej wymagające, to tak jak wspomniałam, idę do kawiarni Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

O nas

Nedds24.pl - Najlepsze Forum i Radio Młodzieżowe na którym możesz porozmawiać dosłownie o wszystkim - począwszy od rozrywki, na finansach i polityce skończywszy. Każdy znajdzie tutaj dla siebie swój ulubiony kącik w którym będzie się czuć jak w domu. Dla nas nie ma tematów tabu. Porozmawiasz w kulturalny sposób o czym tylko chcesz i dzięki nam poznasz wiele wartościowych osób. Zapraszamy wszystkich którzy mają szeroki zakres zainteresowań i chcą o wszystkim co ciekawe rozmawiać do woli. Jest to forum zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn, którzy internet traktują nie tylko jako miejsce spotkań, ale także jako źródło wiedzy i wymiany poglądów.

              Szybkie linki

              Reklama