Otrzymaliśmy 42% naszego celu ..
Przekaż dowolną kwotę na rozwój naszej społeczności Aby uzyskać więcej informacji Kliknij Tutaj!


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sposoby oszczedzania
#1
Jakie macie skuteczne sposoby oszczędzania pieniędzy? 

Sam mam  w ostatnim czasie problem z zaoszczedzeniem kasy i nie wiem co robie źle
Odpowiedz



Nedds24.pl, to bardzo przyjazne forum wielotematyczne. Zapraszamy do darmowej rejestracji! Kliknij "rejestracja" i...
Dołącz do grona Użytkowników!

#2
Kiedyś skrupulatnie zapisywałam absolutnie wszystkie wydatki i wiedziałam, co ile kosztuje. Od pewnego momentu zapisuję tylko moje wydatki bo małżonek niechętnie na to patrzy. Od momentu ponownych zapisków, dłużej się zastanawiam, czy dana rzecz jest mi potrzebna. Zwłaszcza w kosmetykach, które drastycznie zmniejszyłam ilościowo, a z ciuchów nie kupuję prawie nic (w tym roku na ubrania w sh wydałam dosłownie 24 zł)

Obecnie staram się bardziej oszczędzać na koncie oszczednościowym, Ustaliłam sobie przelew stały na to konto. Ten ranking kont oszczędnościowych pozwoli Ci wybrać najlepsze.
Odpowiedz
#3
Bardzo ciekawe tutaj informacje tutaj piszecie. Właśnie też zastanawiałam się nad tym gdzie odkładać pieniądze i w jaki sposób? W końcu kiedyś trzeba zacząć oszczędzać... A na pewno za jakiś dłuższy czas człowiek będzie cieszył się, że ma tyle pieniędzy.
Odpowiedz
#4
Zdecydowanie warto lokować oszczędności w pewne aktywa. Dlatego jeżeli kupujecie złoto i srebro za pośrednictwem Mennicy Skarbowej to zdecydowanie warto część środków ulokować kilka tysięcy i jestem zadowolony z obsługi. Będą to środki dla moich bliskich, albo też dla mnie na emeryturę Uśmiech
Odpowiedz
#5
Różne są sposoby, ja jestem zdania, że można oszczędzać nawet na drobniejszych kwotach. Warto sprawdzać promocje w sklepach, a dodatkowo czasem są fajne akcje. Na przykład moja babcia korzysta z super akcji zniżkowej dla seniorów w DOZie, osoby +60 mogą kupić u nich swoje leki ze zniżką 20%
Odpowiedz
#6
Dobrze, że dzielicie się tutaj swoimi doświadczeniami oraz spostrzeżeniami. Według mnie umiejętne oszczędzanie to naprawdę duża sztuka i warto spróbować się jej nauczyć. Oczywiście nie jest to tak łatwe jakby się wydawało, ale i w tym przypadku warto podkreślić, że "praktyka czyni mistrza" Wink W internecie można znaleźć naprawdę wiele konkretnych poradników i wskazówek, więc warto wziąć je pod uwagę. Przykładowo na stronie: https://radioolsztyn.pl/pieniadze-na-cza...2/01589787 możecie przeczytać artykuł dotyczący tego jak nauczyć się oszczędzać.
Odpowiedz



Nedds24.pl, to bardzo przyjazne forum wielotematyczne. Zapraszamy do darmowej rejestracji! Kliknij "rejestracja" i...
Dołącz do grona Użytkowników!

#7
(12.07.2022, 14:49)Kalina napisał(a): Różne są sposoby, ja jestem zdania, że można oszczędzać nawet na drobniejszych kwotach. Warto sprawdzać promocje w sklepach, a dodatkowo czasem są fajne akcje. Na przykład moja babcia korzysta z super akcji zniżkowej dla seniorów w DOZie, osoby +60 mogą kupić u nich swoje leki ze zniżką 20%

A ta promocja dla seniorów w dozie do kiedy będzie obowiązywać?
Odpowiedz
#8
Wiesz co, ona trwa już naprawdę długo, z tego co kojarzę, to od początku pandemii na pewno, a może i dłużej. Dlatego nie wydaje mi się, że mieliby jakoś nagle z niej rezygnować, tym bardziej, że naprawdę sporo seniorów z tej zniżki w dozie korzysta.
Odpowiedz
#9
Akurat przy tak wysokiej inflacji warto zdecydowanie inwestować w metale szlachetne, jak złoto i srebro tym bardziej jeżeli chcecie ulokować swoje oszczędności na długie lata i chroniąc je właśnie przed utratą wartości pieniądza przez kolejne lata. Nasz wybór to Mennica Skarbowa i naprawdę jestem zadowolony zarówno z jakości, jak i podejścia obsługi do zapytań. Pozdrawiam!
Odpowiedz
#10
Jeśli planujesz coś kupić - sprawdź gdzie jest na to promocja. Fajną opcją jest strona https://blix.pl/sklep/castorama/kielce/ z dostępem do gazetek ze wszystkich sklepów stacjonarnych, również tych lokalnych.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

O nas

Nedds24.pl - Najlepsze Forum i Radio Młodzieżowe na którym możesz porozmawiać dosłownie o wszystkim - począwszy od rozrywki, na finansach i polityce skończywszy. Każdy znajdzie tutaj dla siebie swój ulubiony kącik w którym będzie się czuć jak w domu. Dla nas nie ma tematów tabu. Porozmawiasz w kulturalny sposób o czym tylko chcesz i dzięki nam poznasz wiele wartościowych osób. Zapraszamy wszystkich którzy mają szeroki zakres zainteresowań i chcą o wszystkim co ciekawe rozmawiać do woli. Jest to forum zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn, którzy internet traktują nie tylko jako miejsce spotkań, ale także jako źródło wiedzy i wymiany poglądów.

              Szybkie linki

              Reklama