Otrzymaliśmy 42% naszego celu ..
Przekaż dowolną kwotę na rozwój naszej społeczności Aby uzyskać więcej informacji Kliknij Tutaj!


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Emerytura
#1
Wiadomo, że w młodym wieku nie myśli się o emeryturze, ale uważam, że czasem naprawdę warto w jakiś sposób się zabezpieczyć.
Odpowiedz



Nedds24.pl, to bardzo przyjazne forum wielotematyczne. Zapraszamy do darmowej rejestracji! Kliknij "rejestracja" i...
Dołącz do grona Użytkowników!

#2
Masz rację, zgadzam się że trzeba o emeryturze pomyśleć dużo wcześniej ale teraz jest dla nasz jakaś szansa bo wchodzi PPK, słyszałaś o tym programie?
Odpowiedz
#3
To prawda, że młodzi ludzie rzadko myślą o emeryturze. Niestety czas płynie bardzo szybko i nieubłaganie. Temat emerytury pojawi się szybciej, niż się wydaje. Moi rodzice właśnie zakończyli swoje zawodowe życie. Dlatego ten temat jest aktualny w naszym domu. Warto interesować się świadczeniem, jakie czeka nas w przyszłości. Niedawno emeryci dostali trzynastki  https://zycieseniora.com/ekspert-radzi/t...emerytura/
Odpowiedz
#4
Powiem Wam szczerze, że ja troszkę obawiam się tego, jak będzie wyglądała moja emerytura, dlatego już dowiaduję się o innych możliwościach, które w jakiś sposób mnie zabezpieczą. Przykładowo na stronie https://viennalife.pl/ sprawdzam sobie filary ubezpieczeń emerytalnych. Myślę, że też Was to zainteresuje.
Odpowiedz
#5
Rzeczywiście, często w młodym wieku nie myśli się o odkładaniu pieniędzy na przyszłość. Na szczęście obecnie jest wiele możliwości zapewnienia sobie spokoju finansowania na emeryturze. Jednym z nich jest renta dożywotnia. Polecam poczytać o tym więcej, bo jest to bardzo ciekawe rozwiązanie https://www.familiasa.pl/czeste-pytania.
Odpowiedz
#6
No właśnie, w młodym wieku się o tym nie myśli, a kiedy przychodzi czas na emeryturę, to jest płacz. Moja koleżanka znalazła się w takiej sytuacji. Niebawem czas na emeryturę, a ona ma niewiele lat przepracowanych. Wychowywała pięcioro dzieci i jakoś tak lat pracy jest zbyt mało. Podesłałam jej dziś ciekawy artykuł o emeryturach dla matek minimum czworga dzieci https://blog.provident.pl/emerytura-dla-...le-w-2020/ . Myślę, że właśnie ona mogłaby na tym skorzystać. Nie wyobrażam sobie, by miała w ogóle zostać pominięta przy wypłacie emerytury.
Odpowiedz



Nedds24.pl, to bardzo przyjazne forum wielotematyczne. Zapraszamy do darmowej rejestracji! Kliknij "rejestracja" i...
Dołącz do grona Użytkowników!

#7
Są różne programy emerytalne. Warto z nich korzystać dla własnego dobra, na przyszłość. Warto poszukać i dobrać odpowiedni pod siebie.
Odpowiedz
#8
również uważam, że zabezpieczyć swoją przyszłość należy jak najszybciej, aby na starość cieszyć się godziwymi warunkami. Polecam zapoznać się czym jest kalkulator emerytalny , dzięki któremu możecie poznać różne możliwości i warianty wpłat każdego miesiąca i jak będzie to wyglądało w przyszłości. Myślę, że to świetna inwestycja i poczucie bezpieczeństwa na przyszłość.
Odpowiedz
#9
(09.02.2019, 13:55)fanka napisał(a): Masz rację, zgadzam się że trzeba o emeryturze pomyśleć dużo wcześniej ale teraz jest dla nasz jakaś szansa bo wchodzi PPK, słyszałaś o tym programie?

Z opóźnieniami, ale program wdrożony w większości firm. Dla mnie warunki sensowne, dlatego zostałem. Jak do mojej składki 2% jeszcze pracodawca 1,5% dokłada to zawsze więcej będzie. O emeryturze już teraz trzeba myśleć, żeby potem nie żałować, że człowiek nie odkładał dodatkowo.
Odpowiedz
#10
No właśnie co do emerytury to chyba każdy z nas doskonale wie o tym, że za dobra nas nie czeka. Dlatego też może i warto zastanowić się nad tym jak oszczędzać na emeryturę by móc chociaż w miarę możliwości normalnie funkcjonować. To też dopóki jest się młodym to warto za takim rozwiązaniem porozglądać się. Bo jednak na nikogo liczyć nie zawsze możemy, a tak przynajmniej będziemy mieli pewność, że na leki i jedzenie nam wystarczy pieniędzy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

O nas

Nedds24.pl - Najlepsze Forum i Radio Młodzieżowe na którym możesz porozmawiać dosłownie o wszystkim - począwszy od rozrywki, na finansach i polityce skończywszy. Każdy znajdzie tutaj dla siebie swój ulubiony kącik w którym będzie się czuć jak w domu. Dla nas nie ma tematów tabu. Porozmawiasz w kulturalny sposób o czym tylko chcesz i dzięki nam poznasz wiele wartościowych osób. Zapraszamy wszystkich którzy mają szeroki zakres zainteresowań i chcą o wszystkim co ciekawe rozmawiać do woli. Jest to forum zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn, którzy internet traktują nie tylko jako miejsce spotkań, ale także jako źródło wiedzy i wymiany poglądów.

              Szybkie linki

              Reklama