Otrzymaliśmy 42% naszego celu ..
Przekaż dowolną kwotę na rozwój naszej społeczności Aby uzyskać więcej informacji Kliknij Tutaj!


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Flora jelitowa - jak wspomagać?
#1
Jakie probiotyki podajecie swoim dzieciom? Słyszałam że powinno się je podawać także profilaktycznie, czy to prawda? Podobno pierwsze 3 lata życia są decydujące dla budowy mikrobiomu, wtedy najważniejsze jest wspieranie tej mikroflory odpowiednimi probiotykami.
Odpowiedz



Nedds24.pl, to bardzo przyjazne forum wielotematyczne. Zapraszamy do darmowej rejestracji! Kliknij "rejestracja" i...
Dołącz do grona Użytkowników!

#2
dzieciom zwykle podaję to co zaleci pediatra a ja mam zupełnie inny probiotyk bo stosuję proctolact który przyczynia się do odbudowy prawidłowej mikroflory odbytnicy i odbytu, co hamuje wzrost chorobotwórczych bakterii, będących przyczyną stanów zapalnych
Odpowiedz
#3
Ja zwykle podaję multilac wtedy kiedy lekarz zaleci, ale tak sama na własną rękę nie podawałam. Wiem że probiotyki są bardzo potrzebne w niektórych sytuacjach i staram się o nich nie zapominać.
Odpowiedz
#4
Probiotyki tak naprawdę powinny nam towarzyszyć całe życie. Dużo antybiotyków bierzemy w obecnych czasach, bardzo osłabiają one mikrobiom i niestety przyczyniają się do powstawania dysbiozy. A to wiąże się z groźnymi powikłaniami, sam po antybiotyku zmagałem się z zakażeniem bakterią Clostridioides difficile. Ostra biegunka utrzymywała się tygodniami, antybiotyki przyjmowane w szpitalu pomogły na chwilę. Dopiero lekarz poinformował mnie o przeszczepieniach mikrobioty jelitowej. Na https://human-biome.com/ znalazłem dane kontaktowe i zgłosiłem się do tej firmy, pomogli znaleźć miejsce gdzie zabieg można przeprowadzić, dostarczyli materiał. To najskuteczniejsza metoda leczenia zakażeń tą bakterią obecnie, całkiem możliwe, że kiedyś będzie można zabiegami FMT leczyć więcej chorób jelit.
Odpowiedz
#5
Dobrze, że coraz więcej mówi się o tym temacie. Moim zdaniem powinniście w pierwszej kolejności zastanowić się nad tym, co będzie najodpowiedniejsze dla Was. Na stronie https://ktomalek.pl/suplementy/probiotyki/cs-29/1 macie przedstawione ciekawe probiotyki, które powinny się sprawadzić u Was korzystnie w kontekście poprawy stanu Waszych jelit.
Odpowiedz
#6
Moim zdaniem nie tylko probotyki będą tu potrzebne. Warto kompleksowo zadbać o układ pokarmowy. A nie jest to obecnie trudne, bo są na rynku odpowiednie suplementy, które można do tego wykorzystać. Popatrz na przykład tutaj https://www.biosuplementacja.pl/kategori...rmowy.html . Znajdziez tam szerek produktów, także takich bazujących wyłącznie na naturalnych składnikach jak olej z czarnuszki, lukrecja czy imbir. Myślę, że regularne ich przyjmowanie szybko pozytywnie wpłynie na Twój układ pokarmowy.
Odpowiedz



Nedds24.pl, to bardzo przyjazne forum wielotematyczne. Zapraszamy do darmowej rejestracji! Kliknij "rejestracja" i...
Dołącz do grona Użytkowników!

#7
Podaję Multilac Baby, ma jeden z najlepiej przebadanych szczepów bakterii LGG i nie zawiera laktozy ani kazeiny, a bardzo na to muszę uważać. U nas sprawdza się świetnie, traktuję go jako niezbędnik domowej apteczki.
Odpowiedz
#8
Myślę, że warto zadbać o jakość spożywanych produktów i wypróbować  sklep ze zdrową żywnością kraków. Sprawdź tu:https://ekochatka.pl/
Odpowiedz
#9
Przede wszystkim warto wspomnieć, że wymioty czy biegunki często przydarzają się najmłodszym członkom rodziny. Sama wiem, ile razy musiałam wstawać w nocy do swoich pociech. Dlatego z doświadczenia powiem wam, że w takich sytuacjach warto uzupełniać płyny oraz składniki mineralne w organizmie. Jako ciekawostkę dodam, że na rynku można znaleźć specjalny proszek, który po rozpuszczeniu w wodzie tworzy płyn nawadniający. Zresztą sami możecie poczytać o tym rozwiązaniu więcej w tym https://www.acidolac.pl/produkty/dla-nie...t-malinowy miejscu. Jakbyście byli ciekawi, co zawiera skład, to wspomnę, że znalazły się tam glukoza bezwodna, cytrynian sodu dwuwodny, a także chlorki sodu oraz potasu. Sposób przygotowania z kolei jest niezwykle prosty. Wystarczy dodać proszek do chłodnej wody i całość oczywiście wymieszać. Skoro już trafił się wątek, to o coś was zapytam. Podajecie swoim maluszkom takie rozwiązania, o których wspomniałam, czy jednak macie inne metody? Jeżeli jest u was inaczej, to co stosujecie? Podzielcie się koniecznie swoimi sprawdzonymi sposobami!
Odpowiedz
#10
Bardzo dobre opinie ma probiotyk PBM Probiominerał - S-Probio więc polecam sobie sprawdzić. Normuję pracę układu pokarmowego, zmniejsza utratę elektrolitów, likwiduje stany zapalne jelit itd.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

O nas

Nedds24.pl - Najlepsze Forum i Radio Młodzieżowe na którym możesz porozmawiać dosłownie o wszystkim - począwszy od rozrywki, na finansach i polityce skończywszy. Każdy znajdzie tutaj dla siebie swój ulubiony kącik w którym będzie się czuć jak w domu. Dla nas nie ma tematów tabu. Porozmawiasz w kulturalny sposób o czym tylko chcesz i dzięki nam poznasz wiele wartościowych osób. Zapraszamy wszystkich którzy mają szeroki zakres zainteresowań i chcą o wszystkim co ciekawe rozmawiać do woli. Jest to forum zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn, którzy internet traktują nie tylko jako miejsce spotkań, ale także jako źródło wiedzy i wymiany poglądów.

              Szybkie linki

              Reklama